Kudłaty miś Grrufalo był bohaterem środowego czytania dla dzieci w bibliotece. Opowieści z serii "Gruffalo" otrzymały między innymi nagrodę dla Najlepszej Książki czytanej na głos, a wczorajsze spotkanie w bibliotece pokazało, że wyróżnienie to zostało przyznane słusznie. Mali czytelnicy świetnie bawili się z kudłatym bohaterem, a także wiele się nauczyli.
Czwartek, 27 Października 2016, 11:07:10 | Czytaj całość >>
W przyjaznych progach biblioteki gościli licealiści. Uczniowie pierwszej klasy grodziskiego Zespołu Szkół nr 1 wzięli udział w lekcji bibliotecznej o sztuce starożytnej Grecji i Rzymu.
Środa, 26 Października 2016, 15:01:27 | Czytaj całość >>
Nie tylko przedszkolaki, ale też starsze dzieci, uczniowie grodziskich szkół są częstymi gośćmi w bibliotece. Wczoraj pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej nr 6 zobaczyli, co można robić w bibliotece, a także samodzielnie przygotowali "Instrukcję obsługi książki".
Środa, 26 Października 2016, 14:17:45 | Czytaj całość >>
Zapraszamy w piątek 28 października o godz. 18.00 do Willi Radogoszcz na spotkanie z Januszem Sobierajem, współautorem książki o działalności Armii Krajowej w Grodzisku, znawcą lokalnej historii, Honorowym Obywatelem Grodziska Maz. W programie prelekcja Janusza Sobieraja i dyskusja z udziałem słuchaczy. Spotkanie odbędzie się ramach projektu „Historyczne 15 minut” współorganizowanego z Willą Radogoszcz. Wstęp wolny.
Środa, 26 Października 2016, 13:33:09 | Czytaj całość >>
"Zza drzewa wyszedł wielki i paskudny wilk... - Dokąd idziesz, czerwony kapturku? zapytał. -Nie jestem czerwony Kapturek. Jestem Maciej Wędrowycz - odpowiedział malec z godnością. - Z tych Wędrowyczów? - przeraził się wilk." To cytat z "Kronik Jakuba Wędrowycza" autorstwa Andrzeja Pilipiuka, który dzisiaj był gościem grodziskiej biblioteki. Pisarz spotkał się z uczniami grodziskich szkół ponadgimnazjalnych.
Wtorek, 18 Października 2016, 22:42:36 | Czytaj całość >>