Grodzisk Mazowiecki pomaga Afryce!

Nasze miasto pomaga budować szkołę w Afryce. Iciloto to afrykańskie słowo, oznaczające marzenie. Jest to też nazwa kampanii, w którą włączył się Grodzisk Mazowiecki. Dla sierot w Afryce marzeniem jest możliwość nauki w normalnych warunkach.

W slumsach zambijskiego Makululu wiele dzieci mieszka na ulicach. W tym miejscu gęstość zaludnienia jest ogromna. Ludzie chorują, a w całej dzielnicy jest tylko jedna przychodnia, w której brakuje podstawowych lekarstw. Ogromnym zagrożeniem jest wirus HIV i rozwijające się AIDS. Dzieci zostają sierotami. Żyją na ulicy także z powodu przemocy, panującej w domach, głodu, braku akceptacji, bezpieczeństwa i miłości. Pracują i starają się zarobić na swoje utrzymanie. Wpadają w nałogi, walczą o życie. Jeśli im nie pomożemy nigdy nie odzyskają swojego dzieciństwa.

W 2016 r. Salezjanie z Ośrodka Misyjnego rozpoczęli tam budowę pierwszego w Zambii domu dziecka. Dali mu nazwę właśnie Iciloto. Kolejnym krokiem ma być wybudowanie szkoły i dużego ośrodka dla dzieci i młodzieży. Projekt został podzielony na etapy. Na początku zostanie wybudowana i wyposażona szkoła. Potrzeba naprawdę niewiele, by dzieci mogły poczuć się godnie: 10 komputerów, 4 drukarki, podręczniki, zeszyty, przybory, mundurki szkolne. W tym samym czasie planuje się wybudowanie i wyposażenie świetlicy oraz biblioteki.

Nasze miasto postanowiło włączyć się w tę szczytną akcję. Potrzebujemy zebrać 100 000 zł. Sierot jest 5000. Jeśli na każde z tych dzieci wpłacimy chociaż po 20 zł uzbieramy potrzebną kwotę.

Więcej informacji na stronie Gminy Grodzisk Mazowiecki!

Biblioteka główna | Filia 1 | Filia 2 | Filia 3 | Środa, 20 Czerwca 2018, 12:03:33