Narodowe Czytanie w Grodzisku Mazowieckim

Rok 2018 jest rokiem szczególnym, ponieważ obchodzimy w nim rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Od stycznia staramy się przypominać o tym wydarzeniu i organizować spotkania dla różnych grup odbiorców. Podczas tych spotkań przypominamy historię Polski.

Narodowe Czytanie swój finał mieć będzie w całej Polsce 8 września. Tegoroczną lekturą tego wydarzenia jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W Grodzisku Mazowieckim Narodowe Czytanie jest organizowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Grodzisk Mazowiecki. Spotykamy się 8 września w godz. 11.00-14.00 przed budynkiem Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej 9. Na ten dzień zaplanowaliśmy wydarzenie plenerowe o charakterze rodzinnego spotkania. Wraz ze znanymi w Grodzisku Mazowieckim osobami czytać będziemy „Przedwiośnie” i rozmawiać o literaturze. Organizujemy kiermasz książki i animacje dla dzieci, w tym również warsztaty teatralne. Ich wynikiem będzie przedstawienie, w wykonaniu uczestników, specjalnie zaadaptowanego do tego celu fragmentu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Każdy z mieszkańców będzie mieć możliwość przeczytania fragmentu powieści.

Szczegółowy scenariusz wydarzenia znajdzie się na stronie po 10 sierpnia.

Serdecznie zapraszamy!

Biblioteka główna | Środa, 25 Lipca 2018, 08:40:34