Pierwszy tydzień Lata w Pawilonie Kultury za nami.

Pierwszego dnia zaproponowaliśmy uczestnikom półkolonii zajęcia integracyjne i sportowe na świeżym powietrzu. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach robienia slime’ów. W drugim dniu zajęć budowały też konstrukcje z LEGO i poznawały historię teatrzyku kamishibai, która zainspirowała je do zilustrowania opowiadań z książki "W osiemdziesiąt bajek dookoła świata" A. Jane. W środę zaprosiliśmy uczestników na English Day! W tym dniu gościliśmy Monikę i Roberta Ramsden (English Corner), którzy opowiedzieli nam o historii i kulturze Wielkiej Brytanii. Zasmakowaliśmy tradycyjnych przekąsek brytyjskich, piliśmy popołudniową english tea, a dzieci próbowały nauczyć Roberta wyjątkowo trudnych polskich słówek. Czas na świeżym powietrzu spędziliśmy na zabawie w grę „english buldog” i taką aktywnością pożegnaliśmy naszych gości. Zajęcia zakończyliśmy premierą przygotowanych dzień wcześniej historii podczas warsztatów z tworzenia teatru kamishibai. Dzień Robotyki w Pawilonie Kultury rozpoczęliśmy od nauki programowania robotów Photon, korzystając z edukacyjnej aplikacji Photon EDU. Po krótkiej przerwie na świeżym powietrzu wróciliśmy do sali komputerowej, aby z instruktorami MindCloud nauczyć się programowania na przykładzie kultowej gry Minecraft. Pierwszy tydzień Lata w Pawilonie Kultury zakończyliśmy wizytą na basenie.

Dziękujemy, że byliście z nami. A już dzisiaj rozpoczynamy równie emocjonujący drugi tydzień Lata w Pawilonie Kultury!

Filia 2 | Poniedziałek, 06 Sierpnia 2018, 09:32:26