< >
Zadzwoń lub napisz do nas!
22 120 29 00

 

Aktualności i wydarzenia

Filtruj aktualności: Zobacz wszystkie
Uroczyste otwarcie Mediateki!

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński, Rada Miejska oraz Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na uroczyste OTWARCIE MEDIATEKI.

W programie:
6 października (sobota)

13.30 - 13.50 występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej im. Feliksa Dzierżanowskiego 
14.00 - 14.20 uroczyste otwarcie (poświęcenie, przecięcie wstęgi)
14.20 - 19.00 zwiedzanie Mediateki
15.00 - 16.00 koncert Jerzego Połomskiego
16.15 - 17.15 koncert Mateusza Ziółko

7 października (niedziela)

15.00 - 18.00 zwiedzanie Mediateki
15.00 - 16.00 podpisanie umowy o dofinansowanie projektu „Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu"
16.00 - 17.00 koncert kwartetu instrumentów dętych „4 auf dem Holzweg” oraz Grodziskiego Chóru Bogorya 
18.00 - 22.00 zabawa taneczna z muzyką na żywo
___

Mediateka to innowacyjny projekt, który będzie służył integracji społecznej, wykorzystując przy tym jej cały potencjał przestrzenny, jak i zaplecze merytoryczne w osobie wykwalifikowanych specjalistów w różnych dziedzinach. Budynek położony wśród drzew, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Skarbków w swoim nowoczesnym designie zachowuje elementy zachęcające do spędzania tam swojego wolnego czasu – przeszklone okna z widokiem na okolicę i ergonomiczne wyposażenie umilą czas spędzony w Mediatece. Architektura obiektu jest współczesną formą przenikania się przestrzeni, ludzi, działań.  

W obiekcie przewidziane jest organizowanie zajęć integrujących różne środowiska i grupy wiekowe,a cała przestrzeń zakłada swobodne korzystanie z obiektu. Wykorzystując nowe technologie i innowacyjne działania w szeroko rozumianej kulturze, rozrywce, sztuce i literaturze. Mediateka ma szansę stać się na mapie Grodziska Mazowieckiego przestrzenią wymiany wiedzy, prezentacji pasji i twórczych rozwiązań. W koncepcję działalności Mediateki idealnie wpisuje się termin „trzeciego miejsca”, czyli przestrzeni w której, poza domem i pracą, prowadzimy szeroko pojęte życie towarzyskie – takie, które wzbogaca nas o doznania kulturalne i rozrywkowe. Spotykając się w Mediatece przy okazji różnych wydarzeń, będziemy wzmacniać poczucie przynależności do lokalnego otoczenia dzięki tętniącemu życiu w przestrzeni, która sprzyja narodzinom nowych pomysłów, a także utrwala wartości ważne dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. 

Mediateka to lokalna przestrzeń komunikacji społecznej, która w kreatywny i wartościowy sposób wypełnia czas wolny i animuje kulturalnie środowisko lokalne.

Mediateka kryje w sobie prawdziwych pasjonatów i wspaniałych edukatorów, a ich działania są rozpoznawalne w społeczności. Poprzez wieloletnie realizowanie wartościowych, dobrych i sprawdzonych pomysłów, posiadamy narzędzia do stworzenia w przestrzeni Mediateki zupełnie nowej jakości w ofercie kulturalnej i rozrywkowej dla miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki.  To miejsce dla każdego mieszkańca, a przygotowany program obejmuje wszystkie grupy wiekowe. Parter to przestrzeń, w której będą odbywać się zajęcia z projektu SAS, a piętro dedykowane jest nowoczesnej bibliotece.

Strefa Aktywnego Seniora to projekt kierowany do seniorów zamieszkałych na terenie Grodziska Mazowieckiego, organizowany przez Burmistrza Grodziska Mazowieckiego – Grzegorza Benedykcińskiego. Głównym celem projektu jest zaktywizowanie i integracja mieszkańców gminy Grodzisk Mazowiecki w wieku 60 plus poprzez organizowanie takich aktywności jak: warsztaty z gimnastyki, gimnastyka mózgu, taniec towarzyski, warsztaty teatralne oraz muzyczne, podstawy obsługi komputera, nauka języka angielskiego, warsztaty rękodzielnicze, plastyczne i malarskie. 

Drugie piętro zajmie Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki z dedykowanymi, nowszymi niż w poprzedniej lokalizacji przestrzeniami. W Mediatece biblioteka będzie łączyła swoją tradycyjną działalność wypożyczalni książek z działalnością multimedialną i edukacyjną. Biblioteka podzielona jest na Wypożyczalnię dla Dorosłych i Młodzieży oraz Oddział dla Dzieci. W wypożyczalni dla dorosłych znajdą się sala komputerowa, sala do pracy cichej oraz multimedia (audiobooki i filmy), a w wypożyczalni dla dzieci nowym rozwiązaniem będzie boks przeszklony. Innowacją jest sala YouMedia, w której wykorzystywane do nauki i zabawy są takie technologie jak bieżnia VR czy druk 3D. Za pomocą najnowocześniejszych narzędzi i poprzez zabawę nasi edukatorzy będą pracować z dziećmi i młodzieżą.

W Mediatece czekamy na Was od 6 października!

Biblioteka główna | Piątek, 28 Września 2018, 10:49:08