Takie były Ferie w Filii nr 3

Czas  ferii zimowych dobiegł do końca. W Filii nr 3 w Izdebnie Kościelnym dzieci miały możliwość skorzystania z różnych form aktywności.

Podczas zajęć literacko-plastycznych  zapoznaliśmy z twórczością Juliana Tuwima. Dzieci chętnie  odgrywały role postaci z wierszyków polskiego poety.  Śmiechu i frajdy podczas  mini zadań teatralnych  było mnóstwo. Następnie  dzieci wykonywały prace plastyczne nt. poznanych utworów  przy użyciu rożnych technik.

Wybraliśmy się także w „podróż z palcem po mapie”, poznając  znajdujące się w Polsce miejsca wpisane na Światową Listę Dziedzictwa  UNESCO.  Ciekawostki  nt.  13 miejsc czytelnicy znajdowali w zbiorach bibliotecznych i wyszukiwarkach internetowych. Podsumowując  tematykę,  na mapie Polski dzieci zaznaczały  lokalizację poznanych zabytków i osobliwości przyrodniczych.

W ramach programu  Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej  mieliśmy okazję obejrzeć  film: „Sekret Eleonory”. Po seansie wspólnie omówiliśmy poruszaną w filmie  tematykę i analizowaliśmy zachowania głównych bohaterów.

W czasie spotkań w bibliotece dzieci chętnie  rozwiązywały  krzyżówki,  zagadki i  rebusy. Najwięcej radości sprawiły czytelnikom  zabawy muzyczne-karaoke oraz  gry planszowe i  internetowe.

Kontynuowaliśmy zabawę połączoną z nauką pod hasłem: „Wspólne kucharzenie”. W kończącym się karnawale zdecydowaliśmy się na wypiek muffinek. Dzieci udekorowały upieczone  babeczki  kremem i słodkimi posypkami.

Z okazji zbliżających się Walentynek  dziewczęta wykonały przepiękne  upominki dla Najbliższych, m.in. aniołki,  kartki i serduszka.

Nie zapominaliśmy o podtrzymywaniu dobrej kondycji fizycznej. Uczestniczyliśmy często  w różnych  zabawach terenowych, a  ostatniego dnia ferii  ulepiliśmy dużego  bałwana. Choć nie zawsze aura za oknem zachęcała do zabawy, humory nam dopisywały i towarzyszyła nam miła, przyjazna atmosfera.

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ

Filia 3 | Niedziela, 10 Lutego 2013, 20:21:42