Wystawa „Historia Biblii” w bibliotece!

W przedświątecznym okresie wielkanocnym zachęcamy do zwiedzania wystawy zatytułowanej „Historia Biblii”, która zostanie zorganizowana w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki na II piętrze Mediateki przy ul. 3 Maja 57.

Wystawa daje możliwość kontemplacji i zadumy nad słowami Pisma Świętego. Jest jednak przede wszystkim pretekstem do poznania historii tekstu, który stanowi o tożsamości milionów ludzi. Nie jest to zatem wydarzenie skierowane tylko do wierzących. Kierujemy je do wszystkich, którzy potrafią krytycznie i z zainteresowaniem patrzeć na teksty kultury oraz na ich historię.

Historia Biblii to ponad 3000 lat historii Pisma Świętego w jednym pomieszczeniu. Na wystawie będzie można zobaczyć repliki najstarszych manuskryptów i kamiennych tablic, do tego skrawki papirusów, zrolowane skóry, zapisane zwoje oraz pierwsze drukowane egzemplarze.

Przyjdź, zobacz, dotknij i przekonaj się, jaką wyjątkową księgą jest Biblia!

Wystawa dla zwiedzających będzie dostępna w godzinach otwarcia biblioteki w dniach 8-17 kwietnia 2019 r.

Po wystawie oprowadzać będą specjaliści poza przerwą obiadową, trwającą w godzinach 14.00-16.00.

Jednocześnie zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy 8 kwietnia o godzinie 13.00.

Zapisy klas szkolnych: m.zdrojewska@biblioteka.grodzisk.pl

11 kwietnia o godz. 17.00 zapraszamy na otwarte czytanie fragmentów Pisma Świętego.

Więcej informacji o wystawie: www.wystawabiblii.pl

Organizatorami wystawy są Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki, Elżbieta Koziróg-Romanowska i Fundacja Areopag.

Biblioteka główna | Środa, 03 Kwietnia 2019, 10:51:05