"Niepokorni 1976-1989: mieszkańcy powiatu grodziskiego na rzecz wolności" - spotkanie z twórcami książki:Wojciechem Hardtem, Jolantą Louchin,Moniką Jurgo-Puszcz

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zaprasza wszystkich, którym nie jest obca historia najnowsza Polski , a przede wszystkim tych, którzy chcą wiedzieć więcej o dziejach naszego regionu, do sięgnięcia po  książkę „Niepokorni 1976-1989 – mieszkańcy powiatu grodziskiego na rzecz wolności” wydaną w 2012 roku przez Archiwum Państwowe Dokumentacji Osobowej i Płacowej w Milanówku.

Publikacja ta jest zbiorem biogramów ludzi tworzących w mniejszym lub większym zakresie historię działań opozycji i „Solidarności”  w wymiarze lokalnym.  Znajdziemy tu życiorysy osób czasami zapomnianych (czytaj nieznanych) a także nazwiska z pierwszych stron gazet (osób publicznych) dziś zajmujących się  polityką, dziennikarstwem czy pracą naukową.

Ich wspólnym mianownikiem jest działalność opozycyjna w tych latach na terenie dzisiejszego powiatu grodziskiego

Relacje z osobistych losów uzupełnione są bogatym zestawem dokumentów  ikonograficznych   oddającymi nastrój tamtych dni.

Bardzo staranna szata graficzna i solidnie przygotowanie edytorskie  publikacji stawia ją w rzędzie udanych i kompetentnych prac o naszym regionie.

Wyrazy uznania dla redaktorów pracy Państwa  - Jolanty Louchin i Wojciecha Hardta oraz dla redaktor  prowadzącej – Moniki Jurgo-Puszcz, za podjęcie się edycji tej pracy.

Alicja Siurdyna

Instruktor powiatowy