Pobawmy się w czytanie! Happening dla szkół i przedszkoli

W dniu 15 maja Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki przygotowuje happening na zakończenie XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8-15 maja 2019 r.) w związku z tym zapraszamy szkoły, aby przyłączały się do akcji (prosimy o zapisywanie klas 0-3).

Co będziemy robić:

Zebrane klasy przygotują w szkole transparenty z hasłami promującymi czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. W czasie przemarszu ulicami miasta Grodziska Mazowieckiego będziemy zachęcać przechodniów do czytania fragmentów książek i tym samym promować czytelnictwo wśród mieszkańców naszego miasta. Za każdy przeczytany fragment, uczniowie wręczą zakładkę do książki z logo tygodnia bibliotek.

Ramowy plan działań:

10.00 - zbiórka na placu przed wejściem do Mediateki

10.15 - wyruszymy trasą przemarszu (deptak) - dokładna trasa zostanie podana w dniu imprezy

11.00 - powrót do Parku Skarbków

11.00 - 11.30 - rozpocznie się czytelnicza gra terenowa dla uczniów (na terenie Parku Skarbków)

Ok. 11.30 przewidziane jest zakończenie akcji

W podziękowaniu za udział w akcji Biblioteka Publiczna nagrodzi szkoły dyplomami oraz zamieści listę szkół/partnerów akcji na fanpage’u biblioteki.

Zapisy klas do dnia 10 maja 2019 przyjmuje Maria Zdrojewska

pod nr tel.: 22 120-29-01, lub e-mail: m.zdrojewska@biblioteka.grodzisk.pl lub osobiście w bibliotece.

Tydzień Bibliotek w naszej bibliotece - 8-15 maja 2019 r. #biblioteka

Biblioteka główna | Poniedziałek, 06 Maja 2019, 11:12:00