Konkurs „Nasza książka” - Rozstrzygnięty !!!

Młodzi autorzy i wydawcy

Konkurs „Nasza książka”, który Biblioteka Publiczna. Oddział dla Dzieci zorganizowała dla  uczniów szkół podstawowych, został rozstrzygnięty 27 lutego 2013 r.  Na konkurs wpłynęło 21 prac, które  oceniono w następujących  w kategoriach : - Najlepsza książka (oceniano historię opowiedzianą przez autora, poprawność językową i stylistyczna, ogólną budowę  książki, szatę graficzną) - Najciekawsza opowieść o zwierzętach  ( interesująco  napisaną  historię ,  poprawność ortograficzną i stylistyczną, szatę graficzną) - Historia z mojej podróży  (ciekawy literacko pomysł na opowieść   o miejscu, które warto zobaczyć) - Moja powieść (fabułę, i konstrukcję literacką utworu). Na uroczystość przybyła pani burmistrz Maria Grabowski i pani Lidia Abramczyk naczelnik wydziału oświaty w starostwie powiatowym. Nagrody otrzymali:

W kategorii Najlepsza książka: Edwin Piątek  za książkę pt.: „Niezwykły- zwykły dzień : Teatr nie dla widza”, Alicja Dobiegała za książkę „ (nie tak całkiem zwyczajny dzień), Daniel Kądziela za książkę „To był zwyczajny dzień”, Bartłomiej Odziemczyk za książkę „Sen Jurka”

W Kategorii Najciekawsza opowieść o zwierzętach: Oliwia Fijałkowska za książkę pt.:” Jak Oliwia znalazła przyjaciela”, Justyna Guściora i Zuzanna Kajka za książkę pt.:” Uratowane psy”

W Kategorii  Historia mojej podróży :Hubert Gałajda za książkę pt.:”To był zwyczajny dzień”

W  Kategorii Moja powieść: Kinga Bilarska za książkę pt.:” Mój przyjaciel Negro”, Alicja Huberska za książkę pt.:”O wpadce gadającym psie”, Natalia Kajka za książkę pt.: „ Nieproszeni goście”, Magdalena Soporek za książkę pt.:” Wielka przygoda” , Anna Folwarska i Monika Wojdyła (mamusie  Emilki i Julki) za profesjonalizm i  zaangażowanie w napisaniu i wydaniu rodzinnej książeczki pt.: „Siostry”.

Wyróżnienia otrzymali : Zuzia Głębińska za książkę pt.”Zuchowa przygoda”,Julia Weronika Mroczek za książkę „ jeden z 365…’,Aleks Szewczak-Kuciński za książkę pt.” Łakomy Tadzio”,Adrian Sobczak za książkę pt.” Mały Spryciarz”,Joanna Matuszek i Katarzyna Głowacka za książkę pt.” „ Mój kot umie mówić”, Weronika Mzyk za książkę pt.; „ Biedronka kropka”, Magdalena Lipińska za książkę pt.:” Przygoda Maciusia i Mikołaja”, Maksymilian Czaplicki za książkę pt.: „ Kubusiowe przygody. Kubuś,Prosiaczek i tęcza”, Gabriela Grabowska za książkę pt.:”Czy to był sen”. W konkursie uczestniczyły  dzieci ze szkół podstawowych: nr 6,  nr 4 i w Adamowiźnie. Dziękujemy za pomoc i współpracę nauczycielom oraz bibliotekarzom ze szkoły  nr 4 i szkoły w Adamowiźnie.

Gościem specjalnym na uroczystości była autorka wielu programów telewizyjnych takich jak : „Do trzech razy sztuka”, „Domowe przedszkole”,” Moliki książkowe” Małgorzata Berwid.- Laureatka  wielu nagród za propagowanie czytelnictwa Pegazik, ABCXX! Cała Polska Czyta Dzieciom, Orderu Uśmiechu.

Biblioteka główna | Poniedziałek, 04 Marca 2013, 09:00:51