< >
Zadzwoń lub napisz do nas!
22 120 29 00

 

Aktualności i wydarzenia

Filtruj aktualności: Zobacz wszystkie
Mądrzy Cyfrowi. Warsztaty dla młodzieży w bibliotece!

We współpracy z Google.org i Fundacją „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” nasza biblioteka przystąpiła do programu Mądrzy Cyfrowi.

To pierwszy w Polsce program łączący edukację moralną i rozwijanie postaw prospołecznych młodzieży z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych. W czasie tegorocznych ferii zimowych w Programie Mądrzy Cyfrowi wzięło udział blisko 2 tysiące uczniów z ponad 150 placówek w całym kraju. 

W marcu 2019 r. ruszyła nowa formuła Programu.

 

Przystąpiła do niej nasza biblioteka. Zebraliśmy niewielką grupę młodzieży, z którą planujemy realizację projektu społecznego. Pozwoli on na uporanie się z problemami pojawiającymi się w naszym najbliższym otoczeniu. Możesz jeszcze do nas dołączyć!

 

Podczas zajęć warsztatowych młodzież zostaje wprowadzona w świat wartości, takich jak: szacunek, uczciwość, mądrość oraz odwaga cywilna. Uczniowie w kreatywny sposób poznają wartości, dyskutują o nich, a także uczą się podczas ćwiczeń praktycznych ich rozpoznawania i nazywania, tak by w codziennym życiu umiejętnie je okazywać i nimi się kierować. Jednocześnie podczas zajęć ich uczestnicy rozwijają umiejętności cyfrowe, ucząc się tworzenia oraz obrabiania grafik i zdjęć, podstaw montażu trójwymiarowego wideo, narzędzi do pracy w chmurze, czy zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu.

 

Koordynatorzy projektu: Magdalena Żerek, Paweł Wasilewski, Kamil Celewski

 

 

 

Biblioteka główna | Poniedziałek, 13 Maja 2019, 10:52:12