Spotkania grupy wsparcia ONKOlife

Zapraszamy osoby zmagające się z chorobą nowotworową będące w trakcie chemio, radioterapii lub po przebytym leczeniu onkologicznym na zajęcia o charakterze warsztatowym.

Celem spotkań jest wsparcie psychologiczne. Poprawa jakości życia w trakcie leczenia. Dostarczenie wiedzy i narzędzi, dzięki którym uczestnicy nauczą się lepiej sobie radzić ze stresem i emocjami.

W ramach spotkań w okresie od września do grudnia br. odbędzie się cykl wspierających warsztatów psychologicznych z wykorzystaniem programu Carla O. Simontona. Liczba osób ograniczona. Zapisy i informacje pod numerem telefonu: 660 423 715.

Pierwsze otwarte spotkanie grupy OnkoMusic 5 września 2019 r. o godz. 17:00 w Bibliotece.

Zakres tematyczny poszczególnych spotkań:

- 24 września, godzina 15:00 – 18:00

Choroba jako kryzys - jak radzić sobie ze stresem w chorobie. Przedstawienie założeń i elementów programu terapii Carla O. Simontona.

- 1 października, godzina 15:00 – 18:00

Jak poprawiać jakość życia mimo choroby - 10 umiejętności zdrowienia.

- 15 października, godzina 15:00 – 18:00

Jak opanować „złe myśli” i zmieniać je na „zdrowe”. Praca z przekonaniami.

- 29 października, godzina 15:00 – 18:00

Wsparcie społeczne w kryzysie jakim jest choroba przewlekła. Jak rozmawiać z chorymi, aby czuli się autentycznie wspierani i jak radzić sobie ze swoimi trudnymi emocjami w tym kryzysie całej rodziny.

- 12 listopada, godzina 15:00 – 18:00

Radzenie sobie z trudnymi emocjami (lęk, strach, beznadzieja, lek przed śmiercią).

- 26 listopada, godzina 15:00 – 18:00

Co możemy zrobić, aby wspierać swój układ immunologiczny – Techniki relaksu i nieuwarunkowany śmiech.

Prowadzący warsztaty trener, psycholog Pani Ewa Lewandowska – specjalista z  wieloletnim doświadczeniem i certyfikowany terapeuta simontonowski. Oprócz programu Simontona wykorzystuje też wiele innych metod terapeutycznych: trans, terapii ericsonowskiej, pracę z ciałem technikami TRE, MANA LOMI i Lomi Lomi Nui (hawajski masaż) i wiele innych technik terapeutycznych z różnych szkół (RTZ, NLP, Terapia systemowa i inne).

Biblioteka główna | Piątek, 30 Sierpnia 2019, 12:49:26