Relacja ze spotkania Albania – piękna nieznajoma

„ Chcę pokazać Albanię – kraj owiany złą sławą, przez kilka dekad odizolowany od reszty świata, kraj będący bodaj ostatnią tajemnicą XXI-wiecznej Europy – jako rejon przepięknej przyrody, przyjaznych ludzi i miejsce bezpieczne dla chcących tam podróżować.” Mówił Andrzej Pasławski podczas spotkania  w Dyskusyjnym  Klubie  Książki w dniu 8.04.2013 w   naszej grodziskiej bibliotece. Licznie zgromadzeni słuchacze dowiedzieli się, że  Albania to kraj ciszy, spokoju, nieskażonej cywilizacją przyrody. Znajdziemy w niej wszystko – niezmierzone góry, majestatyczne kaniony, dzikie plaże, zapierające dech widoki.

Podróżnik zaprezentował nam  Albanię  turystyczną z hotelami  i tę dziewiczą , niedostępną, ale za to z piękną przyrodą.

Swoimi  barwnymi opowieściami oraz  profesjonalną prezentacją fotograficzną  przekonywał  zebranych , że Albania  to nie jest dziki kraj, do którego strach wjechać! Jest on po prostu w dużej części niedostępny, niezrozumiały dla przeciętnego przybysza, a mity o nim nie znajdują pokrycia w rzeczywistości.

Biblioteka główna | Środa, 10 Kwietnia 2013, 00:31:11