Spotkanie z Katarzyną Enerlich w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki/

Spotkanie z Katarzyną Enerlich w  ramach Dyskusyjnego Klubu Książki 16 maja br. o godzinie 18,00

Wypożyczajcie , czytajcie i dyskutujcie z autorką dostępnych jest dla państwa 10 egzemplarzy książki

ZAPRASZAM!

Jaką tajemnicę skrywa trzynastowieczna studnia w rzeźbiarskiej pracowni w Toruniu? Co łączy powtórny pochówek Mikołaja Kopernika z zadziwiającym odkryciem Marceliny? Czy wszyscy jesteśmy skazani na nieuchronność i w jaki sposób zmienia ona nasze życie? Co stanie się, gdy bułhakowska Annuszka rozleje olej… tym razem w naszym życiu?

Autorka, przędąc tę magiczną opowieść, zaprowadzi nas do istniejących miejsc, zapozna z ludźmi, których pierwowzory istnieją naprawdę. Pozwoli nam spacerować z jej bohaterami uliczkami Torunia, a podczas tego spaceru napotkamy wiele prawdziwych i fikcyjnych historii.

Martinus Teschner, toruński kupiec, wręczał swoim kochankom drogocenne pierścienie. Jeden z nich, legendarny i wyjątkowy, bo ozdobionym rubinem wydobytym z Gór Izerskich, stał się pretekstem do tej opowieści. Studnia bez dnia nie tylko wzruszy, ale i będzie trzymać Czytelnika w napięciu.

Inne pozycje autorki  w zbiorach biblioteki to:

Prowincja pełna marzeń;  Prowincja pełna słońca; Prowincja pełna gwiazd

Katarzyna Enerlich

Studiowała w Olsztynie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim (Wydział Humanistyczny, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej). Pracowała jako dziennikarka, pracownik informacji turystycznej i promocji miasta oraz opiekunka osób starszych. Obecnie jest twórcą niezależnym. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Twórczość

W wieku 12 lat zadebiutowała artykułem w czasopiśmie dla młodzieży „Płomyk”na temat rodzinnego Mrągowa, a następnie w "Świat Młodych" i "Na Przełaj". Już jako uznana pisarka publikowała w prasie ogólnopolskiej „Cogito”, „VariArcie”, „Natura i Ty” oraz w „Bluszczu”.Pisarka posiada doświadczenie dziennikarskie. Pracowała i współpracowała z Polskim Radiem Olsztyn, Telewizją Polską, Gazetą Współczesną, Gazetą Olsztyńską, Dziennikiem Pojezierza.

Książki

• 2009, Prowincja pełna marzeń, (MG)
  • 2010, Czas w dom zaklęty, (MG)
  • 2010, Kwiat Diabelskiej Góry, (MG)