Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Bibliotece Publicznej w Grodzisku Maz.

24 kwietnia był  dniem szczególnym w naszej grodziskiej bibliotece. W tym dniu obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To święto czytających, piszących, bibliotekarzy i księgarzy. Wszystkich tych, dla których książki to codzienność, treść życia i radość. Na uroczystość zostali zaproszeni najmłodsi uczniowie ze szkoły podstawowej nr 1. O roli książki  i misji biblioteki w życiu młodych ludzi mówiła na wstępie dyrektor biblioteki Dorota Olejnik. Dzieci obejrzały prezentację o książce i jej historii, przygotowaną  przez ucznia szkoły podst. nr 1 Wojciecha Szczęsnego pod opieką p. D. Szczęsnej Następnie grupa teatralna „Tęcza” ze szkoły podst. nr 4 pod kierunkiem pani Mirosławy Kępki wystawiła sztukę pt.:  „Królewna Śnieżka w bajkowym koglu-moglu”. Na zakończenie mali artyści zgodnie z symboliką święta zostali obdarowani czerwoną różą, a pozostali widzowie otrzymali okolicznościowe zakładki do książek.  Dziękujemy za wspólne świętowanie!

Piątek, 26 Kwietnia 2013, 15:34:57