Biblioteka miejscem dla kreatywnych- dzień drugi Tygodnia Bibliotek – 9.05.2013 w Bibliotece na Spółdzielczej 9

W drugim dniu  w naszej bibliotece gościliśmy autorkę książek Danutę Parlak, która czytała dzieciom swoją najnowszą książkę Pan Mruczek i mysia rodzinka.  . Mysia rodzina żyła spokojnie wśród encyklopedii, słowników, starych map i arcydzieł literatury, oddając się czytelniczej pasji, aż niespodziewanie jedna z młodych myszy o imieniu Konstrukcja, miłośniczka książek podróżniczych, zakochała się w eleganckim Winterze, rodem z supermarketu. Życie w supermarkecie okazało się dla Konstrukcji tak niebezpieczne, że jej bliscy musieli poprosić o pomoc antykwarycznego kota, Mruczka. Podczas spotkania  dzieci  mogły wraz z autorką tworzyć wspólne zakończenie książki , poznały znaczenie imion antykwarycznych myszek,  nauczyły się mysiej rymowanki.  Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dziękujemy!

Biblioteka główna | Czwartek, 09 Maja 2013, 14:51:43