Katarzyna Enerlich w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki

Płyń rzeko płyń – spotkanie z Katarzyną Enerlich

Katarzyna Enerlich, pisarka, poetka, dziennikarka, pasjonatka Mazur. Spotkała się z czytelnikami naszej grodziskiej Biblioteki, w majowe, czwartkowe popołudnie.  Autorka poczytnych powieści polskich, których  akcja rozgrywa się głównie na prowincji, przekonuje nas czytelników, że to co najlepsze dla człowieka jest w Naturze,  to z niej powinniśmy czerpać wewnętrzną siłę i jej zaufać.

„Płyń rzeko płyń”,  mówiła do zebranych ,czyli przyjmij to co los ci niesie, dostosuj się i czerp z wydarzeń które Cię spotykają pomysły i dobrą energię  do życia.

W swoich powieściach - „niczym wiedźma w tajemniczym tyglu wyobraźni miesza fikcję z prawdą i podaje  czytelnikom bliskie sercu opowieści. I nikt do końca nie wie, gdzie kończy się życie, a zaczyna  wyobraźnia. Każda opowieść zawiera ziarno prawdy, otoczkę fikcji i okruchy magii”.

Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze, zebrani szybko przekonali się, że rozmowa będzie swobodna , a kontakt z Gościem niezwykle łatwy.

Katarzyna Enerlich opowiadała o swojej twórczości, o inspiracjach, które czerpie ze spotkań z ludźmi, często niezaplanowanych, ale zawsze znaczących.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i Tygodnia Bibliotek 16.05.2013

Biblioteka główna | Niedziela, 19 Maja 2013, 22:46:57