Tydzień Bibliotek w Filii w Kadach - podsumowanie

„Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych” pod takim hasłem w filii nr 1 odbyły się :

10.05.13  kreatywne warsztaty dla najmłodszych czytelników pt „Wiosenne przebudzenie”.

Dzieci bawiąc się w detektywów,  poszukiwały w okolicy śladów wiosny , a  zebranymi kwiatami.. udekorowały bibliotekę. Wspólnie wykonały wspaniały plakat „Wiosna” . Na zakończenie  świerkowe szyszki posłużyły dzieciom jako mini ogródek dla nasionek rzeżuchy..

14.05.13  prezentacja multimedialna dla miłośników aktywnego wypoczynku pt „ Magiczna majówka w Wilnie”. Obok slajdów przedstawiających zabytki architektoniczne Wilna , albumów i kartek z cmentarza Rossy, czytelnicy mieli możliwość degustacji litewskiego kwasu chlebowego „Giry”. Także zaprezentowane rękodzieło z Litwy, a wyroby z filcu i drewna wzbudziły wśród czytelników duże zainteresowanie.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Poniedziałek, 20 Maja 2013, 00:00:24