< >
Zadzwoń lub napisz do nas!
22 120 29 00

 

Aktualności i wydarzenia

Filtruj aktualności: Zobacz wszystkie
W ramach DKK odbyło się spotkanie z Panem Gabrielem Maciejewskim

 Historie zawarte w  książkach : „Baśń jak niedźwiedź”, „Dzieci Peerelu „ były tematem  rozmowy w Dyskusyjnym Klubie Książki w dniu 11. 06. 2012 roku. Opowiadał zebranym  o nich sam autor Gabriel Maciejewski, który  jak sam o sobie mówi „ jest skandalistą i pisarzem niepokornym”.  Historie zebrane w książce” Baśń jak niedźwiedź”  odkrywają przed czytelnikiem nowe niepublikowane i tym samym nieznane fakty: historyczne, sportowe, czy literackie.  Z naszym miastem związane są opowiadania , których bohaterami są : Najdorf i Rembek- postacie związane z historią Grodziska.

Druga pozycja „Dzieci Peerelu” to świadectwo pokolenia dorastającego w owym czasie. Poznajemy epokę  z punktu widzenia   oraz odczuć dziecka.  Celem autora zapewne było utrwalenie klimatu minionych nie zawsze szczęśliwych lat. Zaletą  „Dzieci…”jest   opisanie  spostrzeżeń i  uczuć,  młodego człowieka dorastającego w  przeciętnej , średniozamożnej rodzinie. I właśnie  dlatego z  odczuciami tego dziecka i jego znajomych utożsamiać się może  obecne pokolenie 40-50 latków, które dorastało w podobnych warunkach , uwiarygodniając  tym samym opisane wydarzenia. 

Gabriel Maciejewski  już wkrótce wydaje kolejny tom” Baśni jak niedźwiedź”  i zapewne nie będzie to jego ostatnia książka.  Bardzo serdecznie dziękujemy autorowi za nieodpłatne przekazanie książek, które wzbogacą księgozbiór naszej biblioteki. 

Biblioteka główna | Piątek, 15 Czerwca 2012, 13:35:28