Wspomnienia z aktywnych wakacji z Filią nr 1 w Kadach

Nasze wakacyjne spotkania w bibliotece miały sportowy charakter. Korzystając z potencjału okolic Kad, leżących w leśnej otulinie, wybraliśmy się na dwie wycieczki rowerowe.

I tak: w poniedziałek omówiliśmy sobie zasady bezpiecznej jazdy na rowerze, niezbędny ekwipunek wycieczkowy a także przygotowaliśmy podręczną apteczkę. Dzieci bawiąc się rozwiązywały krzyżówki i rebusy dotyczące zasad ruchu drogowego.

Wtorek był dniem naszej wyprawy rowerowej do Owczarni, gdzie leśnymi drogami dotarliśmy do Ogrodu Rzeźb Juana Soriano. Podziwialiśmy tam cudne pomniki - ptaki z brązu, a także zobaczyliśmy  ciekawą wystawę Vincente Rojo pt "Zmyślone wulkany"

Kolejny dzień to "Dzień Zmysłów" i zabaw z kolorową chusta animacyjną. Zrobiliśmy sobie także mini warsztaty kulinarne, podczas których każdy z nas stworzył własną wieloowocową słodką babeczką.

Ostatni - piątkowy dzień spędziliśmy bardzo aktywnie na kolejnej wycieczce rowerowej, której celem był  plac zabaw w Owczarni.

Tam rozegraliśmy mecz piłki plażowej, zakończony wspólną konsumpcją lodów na "ochłodę" emocji sportowych.

Na zakończenie bardzo dziękujemy za pomoc i czynne wsparcie naszych wycieczek rowerowych Pani Babci Mai i Kacpra Nowaków.

Do zobaczenia za Rok.

Filia 1 | Wtorek, 06 Sierpnia 2013, 10:30:55