Mikołajki w Pawilonie Kultury - relacja

W piątek 6.12.2013 roku, jak co roku przed Filią nr 2 Biblioteki Publicznej w Grodzisku Mazowieckim na ulicy Westfala 3 - tym razem już pod nową nazwą Pawilon Kultury - witaliśmy Świętego Mikołaja i wspólnie rozpalaliśmy świąteczne lampki na choince.
Choć Święty Mikołaj przybył do Nas z typowo zimową pogodą i tuż przed rozpoczęciem Naszej zabawy zerwała się ogromna śnieżyca, to nie ostudziło Naszych chęci do mikołajkowej zabawy. Po rozpaleniu choinki Święty Mikołaj - jak to zwykle On - wyłonił się niespodziewanie z koszem słodyczy i wśród sypiących płatków śniegu złożył Wszystkim, świąteczne życzenia. Życzenia dla Wszystkich Uczestników mikołajkowej zabawy złożyli również zaproszeni: Pan Burmistrz Grzegorz Benedykciński, Pani Dyrektor Biblioteki Dorota Olejnik oraz Pani Elżbieta Kuchta, przedstawicielka Grodziskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Najważniejsza, dla niektórych uczestników część wydarzenia, czyli obdarowanie łakociami przez Mikołaja odbyła się już w nowych wnętrzach Pawilonu Kultury, który z każdym dniem jest coraz bliżej końca przebudowy. Każde z Dzieci otrzymało od Mikołaja słodki podarunek, był też czas na zdjęcia z Mikołajem.
Nasz Święty pojawił się w towarzystwie Mikołajka i Mikołajki, którzy prowadzili później quiz wiedzy o Mikołaju i zabawy animacyjne. Na koniec wszyscy Nasi goście obejrzeli mikołajkowe przedstawienie Teatru Ognia. Żywy ogień wspaniale wyglądał na śniegowym tle, to były magiczne przeżycia!
Na Mikołaja czekamy oczywiście za Rok, a już teraz zapraszamy od stycznia do Pawilonu Kultury po pozytywne wrażenia!

Filia 2 | Środa, 11 Grudnia 2013, 10:40:57