Miasto Kobiet 2014 - relacja

Miasto Kobiet 2014

Kolejna, trzecia już edycja Miasta Kobiet – za nami.

Jak co roku, na ten jeden dzień, budynek Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim zamienił się w miejsce otwarte tylko dla Pań.

Dyrekcja i pracownicy Biblioteki przygotowali wiele atrakcji dla wszystkich, którzy szukali nowości dotyczących wyglądu zewnętrznego, sprawności fizycznej i inspiracji kulinarnych.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się spotkania z ekspertami dotyczące zdrowia i medycyny estetycznej. Ogromna frekwencja w strefie kulinarnej pokazała, że smaki Japonii i Włoch na stałe wpisały się już w kalejdoskop naszych codziennych smaków. A że wiosna już niedaleko, to podczas Miasta Kobiet można było zaczerpnąć inspiracji dotyczących sprawności fizycznej i dołączyć do grupy instruktorów.

Nie zapomniano również o dzieciach – specjalnie dla nich zorganizowano strefę zabawy, gimnastyki, animacji i konkursów w bajkowej scenerii.

Nie możemy pominąć również imponującej wystawy rękodzieła. Obrazy, biżuteria, poduszki i torby ręcznie malowane, ceramika – wszystko to można było obejrzeć i kupić podczas Miasta Kobiet.

Wielki Finał Miasta Kobiet na Sali Widowiskowej, otworzyła Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki, Pani Dorota Olejnik.

Tradycją finału jest zaprezentowanie kobiet, które oddały się w ręce specjalistów, zupełnie zmieniając swój wygląd zewnętrzny. Efekt tych metamorfoz był wspaniały! Następnie na scenę zaprosiliśmy urocze i niezwykłe dziewczyny z zespołu ... „Dziewczyny” – finalistki programu X-Factor. Wprowadziły nas w roztańczony nastrój wykonując zarówno swoje utwory jak i największe przeboje jazzu i soul’u.

Gościem specjalnym finału Miasta Kobiet była Pani Urszula Dudziak.

Opowiadała o swoim życiu, podróżach, ludziach z którymi tworzyła, zaraziła nas optymizmem, uśmiechem, podejściem do świata i zakończyła stwierdzeniem „serce nie siwieje, nie ma zmarszczek i nie idzie na emeryturę”… Wszyscy czekaliśmy na zaprezentowanie jej niesamowitego głosu – i nie byliśmy zawiedzeni. Kilkukrotnie mogliśmy dać uwieść się tym niezwykłym dziękom.

Książka z autografem Urszuli Dudziak „Wyśpiewam Wam Wszystko” jest do wypożyczenia w naszej Bibliotece.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, a także materiałów filmowych z trzeciej edycji Miasta Kobiet.

Do zobaczenia już za rok!

Więcej zdjęć do obejrzenia na naszym profilu www.facebook.com/BibliotekaGrodziskMaz

zdjęcia autorstwa: Moniki Walter i Marcina Masalskiego

Biblioteka główna | Środa, 19 Marca 2014, 12:14:25