Czym tak naprawdę jest Pawilon Kultury?

Od początku roku 2014 w Grodzisku Mazowieckim funkcjonuje Pawilon Kultury czyli Filia nr 2 Biblioteki Publicznej. Oddany po trwającej cztery miesiące adaptacji budynek jest innowacyjny, przestronny, kolorowy i przyjazny dla czytelników. Zwraca na siebie uwagę także z zewnątrz. Przed budynkiem mieszczą się nowoczesne meble miejskie, a po zmroku na chodniku migają kolorowe światełka w żywych kolorach. Teren zielony dookoła Pawilonu Kultury jest nawadniany automatycznie, co sprawia, że teren jest zawsze zielony a odpoczywające na trawie osoby mogą być zaskoczone wodną fontanną.

Pawilon Kultury łączy w sobie funkcję tradycyjnej biblioteki, mediateki oraz świetlicy osiedlowej. W nowoczesnych wnętrzach znajdują się szatnie na karty magnetyczne, regały z książkami, filmami na dvd, audiobookami, pracownia komputerowa z 16 stanowiskami, urządzenia mobilne takie jak tablety i e-czytniki. Wszystkie te materiały mieszkańcy powiatu Grodziska Mazowieckiego mogą wypożyczać bezpłatnie.

Tu każdy może znaleźć swoje miejsce. W kolejnych salach Pawilonu Kultury – lustrzanej i kominkowej - odbywają się zajęcia dla różnych grup zainteresowań takie jak: kursy komputerowe dla Seniorów na różnych poziomach, gimnastyka i nordic walking dla dorosłych, osiedlowy klub filmowy, gry i zabawy animacyjne dla dzieci, turnieje gier planszowych oraz na konsoli gier wideo, zajęcia z terapii bajkowej, pomoc w odrabianiu lekcji z wolontariuszami, konferencje oraz zajęcia dla grup zorganizowanych np. wakacje i ferie z biblioteką, spotkania Klubu Seniora i Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych. Tradycją Pawilonu Kultury jako Filii Biblioteki jest także tematyczne organizowanie masowych imprez  plenerowych jak Dzień Dziecka czy Dzień Sąsiada.

Pawilon Kultury jest także miejscem otwartym dla inicjatywy mieszkańców. Tu można przyjść z pomysłem i uzyskać pomoc lub przestrzeń na jego realizację.

Filia 2 | Środa, 03 Września 2014, 11:43:51