Henryk Sienkiewicz w Grodzisku Mazowieckim

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki już po raz kolejny zorganizowała Narodowe Czytanie. Jest to wspaniałe wydarzenie zainicjowane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Ma ono na celu przybliżenie obywatelom znakomitych dzieł najsłynniejszych Polskich pisarzy i poetów. Celem tegorocznej edycji było przypomnienie współczesnym spuścizny literackiej noblisty w dziedzinie literatury - Henryka Sienkiewicza. Wraz z czytelnikami Biblioteki mieliśmy przyjemność przeczytać najbardziej znane dzieło Sienkiewicza, pisane ku pokrzepieniu serc w czasie zaborów - "Trylogii".

W ramach akcji Biblioteka przeprowadziła konkurs - "Sfotografuj się z Sienkiewiczem", a jego uczestnicy popisując się kreatywnością i dowcipem nadesłali szereg prac.

Finałem akcji było głośne, publiczne czytanie fragmentów "Trylogii" w Parku Skarbków, w piękną i słoneczną pogodę 6 września 2014 roku.

Dziękujemy bardzo przedstawicielom władz samorządowych, lokalnych mediów, Centrum Kultury w Grodzisku Maz., Willi Radogoszcz, Urzędowi Miasta, naszym szanownym Czytelnikom a także najmłodszym uczestnikom wydarzenia.

Biblioteka główna | Poniedziałek, 08 Września 2014, 21:56:26