II miejsce w programie

Szanowni Państwo,

1. Warto pochwalić się informacją o zajęciu II miejsca w konkursie poniżej:

Drodzy czytelnicy! Miło nam poinformować, że grodziska biblioteka zdobyła II miejsce w konkursie na najlepszą wizytę studyjną programu grantowego „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działaj” i zdobyła nagrodę w wysokości 1 000 zł. Wzajemne inspiracje za jeden uśmiech, czyli jak zmieniać nasze małe lokalne przestrzenie, gdzie szukać pomysłów do działań w swoich środowiskach czyli „Architektura małych bibliotek – o współpracy między architektem a bibliotekarzem”  to temat wizyty studyjnej, która odbyła się w październiku w grodziskiej bibliotece. W pierwszej części spotkania odbyły się trzy prelekcje „Społeczny wymiar projektowania” – zaprezentowały socjolożki Kaja Dziarmakowska i  Łucja Krzyżanowska. „Nowoczesne trendy w architekturze bibliotek” to prezentacja architektów Małgorzaty i Andrzeja Zatwardowskich, a „Zmiany zachodzące w organizacji i działalności bibliotek” omówiła  dr Barbara Budyńska z Biblioteki Narodowej. Druga część spotkania odbywała się w konwencji warsztatowej od pomysłu do realizacji omówiono czynniki, które mogą pomóc w realizacji bibliotecznych projektów. Podczas spotkania zarówno prelegenci, jak i uczestnicy mieli oni okazję wymieniać się doświadczeniami, ale także zainspirować nowoczesną przestrzenią filii bibliotecznej – Pawilon Kultury, która w  2013 r. przeszła prawdziwą metamorfozę w ramach projektu ”Infrastruktura Bibliotek”.

Biorąc pod uwagę wysoki poziom wizyt studyjnych Rada Programowa postanowiła przyznać nagrodę główną oraz trzy równorzędne drugie nagrody. Ponadto przyznano siedem wyróżnień.

I nagroda (2.000 zł):

Biblioteka Publiczna Gminy Łomża w siedzibą w Podgórzu, woj. podlaskie (Biblioteka miejscem przeszłości i współczesności)

II nagroda (trzy równorzędne nagrody po 1.000 zł):

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki, woj. mazowieckie (Architektura małych bibliotek - o współpracy między architektem a bibliotekarzem)
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach, woj. warmińsko-mazurskie (Biblioteka zdrowego i twórczego człowieka – małe projekty, wielkie działania)
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, woj. małopolskie (Wzajemna inspiracja za jeden uśmiech, czyli jak zgrany zespół może „przenosić góry”)"

Kwota otrzymana przez Bibliotekę, zostanie przeznaczona na wyjazd studyjny, mający na celu zapoznanie się z najlepszymi praktykami Bibliotek w Polsce.

Biblioteka główna | Piątek, 13 Lutego 2015, 12:16:51