"Zabawny ptaszek" - to książka dla dzieci, która inspiruje

Małe ważne książeczki – konkurs !

W ramach konkursu” Małe ważne książeczki” organizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Widnokrąg  nasza Biblioteka jako jedna ze 100 w całej Polsce , które  zakwalifikowały się do konkursu otrzymała od wydawnictwa Widnokrąg  książki dla dzieci: „Zabawny ptaszek” Jennifer Yerkes oraz „Był gdzieś haj taki kraj. Była gdzieś taka wieś” Franciszki i Stefana Themersonów, ufundowane przez Wydawnictwo Widnokrąg. W dniu 17.02.2015 roku zaprosiliśmy dzieci na zajęcia czytelnicze  z książką „Zabawny ptaszek”.  Poczytajcie i  zobaczcie jak było!

Na kilka dni przed  spotkaniem w bibliotece  bibliotekarka  w szkole rozdała zaproszenia w formie zakładki do książki informujące o spotkaniu.  W naszej bibliotece spotkanie odbyło się na sali wielofunkcyjnej ze względu na miejsce i odpowiedni sprzęt.  Oczywiście krótka wycieczka w Oddziale dla Dzieci też była! W celu zapewnienia małym odbiorcom dostępu do książki , radości ze  wspólnego  czytania , czerpania wiedzy zarówno z  tekstu ale i z ilustracji, które w tej  książce są bardzo ważne, cała  książka została zeskanowana i pokazana dzieciom w formie prezentacji na dużym ekranie.  Uważam, że w ten sposób wykorzystana książka spotkała się z bardzo dobrym odbiorem, o czym świadczy ożywiona dyskusja dotycząca takich zagadnień jak : Kiedy chcemy być widzialni i niewidzialni. Jak kolor i ubarwienie chroni  zwierzęta, kiedy chcą być widzialne a kiedy niewidzialne               ( zdjęcia zwierząt pokazane w formie prezentacji) rozmawialiśmy też o uczuciach : przyjaźni i wzajemnej akceptacji. Była też chwila na zabawę przy muzyce, w której zadaniem uczestników było zaprezentowanie postawy : Jestem dumny i zadowolony oraz  Nie chcę być przez nikogo zauważony . Następnie dzieci wykonały prace plastyczne  z których powstała wystawa pod nazwą „Zabawny ptaszek” W ramach projektu przeprowadzono  spotkania dla  ok. 70 dzieci w wieku 6-7 lat.

Biblioteka główna | Poniedziałek, 23 Lutego 2015, 11:49:15