< >
Zadzwoń lub napisz do nas!
22 120 29 00

 

Aktualności i wydarzenia

Filtruj aktualności: Zobacz wszystkie
Odbyły się kolejne zajęcia "Odkrywamy świat" w Filii nr 1 w Kadach

29 czerwca podczas zajęć literacko – plastycznych odbyły się zajęcia edukacyjne z cyklu ,,Odkrywamy świat - Jak upolować lwa?” Dzieci wysłuchały opowieści o prehistorycznym człowieku Benjaminie, który miał duży problem. Był głodny i nie mógł nic upolować, ponieważ w jego okolicy zamieszkał lew. Wszystkie narzędzia do polowania jakie posiadał Benjamin nie dałyby rady lwu.

 Dzieci zastanawiały się co zrobiłyby, gdyby musiały upolować lwa i gdyby nie miały do tego potrzebnych narzędzi. Wspólnie z Benjaminem wymyśliły włócznię. Dowiedziały się z czego budowano włócznię, do czego służyły włócznie oprócz polowania oraz jak to się dzieje że włócznie latają. W związku z tym ostatnim dowiedziały się co to jest aerodynamika oraz jak tą naukę wykorzystują projektanci i inżynierowie pracujący nad konstrukcją różnych pojazdów np. samolotów. Pod koniec zajęć zrobiły swoje własne aerodynamiczne włócznie, które przemierzyły w locie bibliotekę wzdłuż i wszerz. Używająć farb i własnych palców pokolorowały je. 

Na sam koniec zajęć dzieci wyszły przed bibliotekę zapolować na zwierza. Jedno z dzieci było myśliwym a reszta udawała zwierzęta. Myśliwy musiał zapamiętać, gdzie schowały się dzieci – zwierzęta i z zamkniętymi oczami na nie zapolować.

 

Filia 1 | Poniedziałek, 02 Lipca 2012, 01:01:41