O finansach w bibliotece

Biblioteka Publiczna zaprasza osoby po 50. roku życia posiadające podstawowe umiejętności z obsługi komputera na szkolenie pt. "O finansach w bibliotece".

„O finansach… w bibliotece” to projekt Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, dzięki któremu osoby po 50. roku życia zaprzyjaźnią się ze światem finansów w bibliotekach publicznych.

Kurs podstawowy składa się z pięciu 3-godzinnych modułów:

• - Jak racjonalnie gospodarować budżetem domowym? - planowanie wydatków, oszczędzanie, nowa ustawa konsumencka.
  • - Bank przez Internet - jak założyć e-konto i robić przelewy przez Internet?
  • - Kredyty, lokaty i karty? Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową?
  • - Jak wybrać polisę ubezpieczeniową?
  • - Bank centralny a inne banki - czy stopy procentowe mają wpływ na nasz budżet domowy?

W rezultacie uczestnicy takich zajęć nauczą się:

• - jak korzystać z bankowości elektronicznej, obsługi e-konta,
  • - w jaki sposób racjonalnie planować swoje domowe wydatki i jak inwestować zaoszczędzone pieniądze,
  • - jak posługiwać się porównywarkami cenowymi i serwisami opinii w sieci,
  • - jak egzekwować swoje prawa konsumenckie, w tym prawa konsumenta w sieci i w czasie zakupów poza lokalem przedsiębiorstwa,
  • - na co zwracać uwagę kupując polisę ubezpieczeniową,
  • - jak sprawdzić, czy banknoty (polskie i euro) są autentyczne,
  • a także zdobędą nowe umiejętności związane z korzystaniem z komputerów i Internetu.

Spotkania odbywać się będą w Pawilonie Kultury przy ul. Westfala 3 w Grodzisku Mazowieckim.

Zapraszamy na spotkanie informacyjne w najbliższy czwartek 14 stycznia o godz. 13:00

Miejsce spotkania: Pawilon Kultury (ul. Westfala 3, Grodzisk Mazowiecki).

Zapisy osobiście. Liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Poniedziałek, 11 Stycznia 2016, 08:16:47