< >
Zadzwoń lub napisz do nas!
22 120 29 00

 

Aktualności i wydarzenia

Filtruj aktualności: Zobacz wszystkie
Podsumowanie tygodniwych Eko - wakacji w Filii nr 2

Pierwszego dnia poznaliśmy świat EKOnieboraka z książki pt” Draka Ekonieboraka” E. Dziubak i inni. Wspólnie metodą warsztatową dzieci uczyły się poprawnie segregować śmieci pod nadzorem zakamuflowanego Eko-inspektora, który wszystko bardzo skurpulatnie weryfikował. Dodatkowo w czasie zajęć wyrabialiśmy sobie umiejętności wykorzystywania różnych „odpadów” do zabaw.. np. zrobiliśmy kręgle z butelek po wodzie mineralnej oraz rzucaliśmy do celu różnymi przedmiotam.

Drugi dzień wakacyjnych spotkań w Filii Nr 2 minął nam w atmosferze twórczej Eko- zabawy plastycznej pt „Coś z niczego”. Wspólnie tworzyliśmy z rolek po papierze toaletowym piękne kwietniki i pszczółki. Z wytłoczek tekturowych po jajkach zrobiliśmy kolorowe żółwie. Zaś z małych słoiczków wyczarowaliśmy bibułowe -tęczowe świeczniki.

Trzeci dzień Eko – wakacji w Filii Nr 2 spędziliśmy na wycieczce terenowej po naszym osiedlu, podczas której zbieraliśmy okazy ziół, kwiatów i drzew. Jako Eko-Inspektorzy podzieleni byliśmy na 2 grupy, mające różne wyznaczone zadania np. liczenie koszy na odpady psie, kontenerów na ubrania , dużych śmietników a także ogródków osiedlowych i zapisać rośliny w nich rosnące itp. Zwracaliśmy uwagę na ptaki, owady i inne zwierzęta , które spotykaliśmy. Na koniec nasze zbiory po analizie książkowej posłużyły nam do stworzenia plakatu „ Rośliny naszego osiedla”.

Czwarty dzień Eko- wakacji w Filii Nr 2 minął nam pod hasłem ”Jem zdrowo i kolorowo”. Razem zrobiliśmy swoje własne zdrowe musli do jogurtów, dodając ziarenka słonecznika, dyni czy „dziwne orzeszki”- migdały. Warsztatowo rozpoznawaliśmy z zamkniętymi oczami różne smaczne owoce (najtrudniejszą do odgadnięcia okazała się śliwka?!!). Dzieci poznawały warzywa i ich nazwy, a niektóre pierwszy raz w życiu spróbowały surowego kalafiora. Na zakończenie , dzięki pomocy jednej z Mam Anny Tkacz zrobiliśmy Termomixem wspaniałe soczki warzywno – owocowe.

Piątego dnia w naszej Filii Nr 2 odbył się już ostatni dzień naszych „Eko-wakacji” , który minął nam wśród zabaw-zagadek i rebusów ekologicznych , gier planszowych, ale i warsztatów plastycznych. Dzięki pomocy p. Jolanty Szuby poznaliśmy technikę decoupage. Każdy z nas wykonał tą techniką piękną zakładkę do książki .

Na zakończenie dziękujemy za pomoc Wolontariuszom : Karinie Zatorskiej i Mateuszowi Stępniowi, którzy swoim codziennym zaangażowaniem wspierali nasze wakacyjne spotkania

Filia 2 | Poniedziałek, 09 Lipca 2012, 00:05:34