„WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ” w Izdebnie Kościelnym

Jak co roku, w Filii nr 3 w Izdebnie Kościelnym odbyły się zajęcia w ramach programu „WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ”. Podczas spotkań wakacyjnych (02.07.-20.07.2012 r.) wszyscy młodzi uczestnicy z wielkim zaangażowaniem brali udział w różnych formach aktywności.

W czasie wycieczek pieszych przyglądaliśmy się z większą uwagą otaczającej nas przyrodzie. Dziewczynki zbierały polne kwiatki i zioła, a następnie układały z nich przepiękne bukieciki.

Dzieci brały udział w różnych konkursach i grach, w tym ruchowych. W czasie tych wakacji kontynuowaliśmy zabawę połączoną z nauką pod hasłem „Wspólne Kucharzenie”. Tym razem wybraliśmy wspólne przygotowywanie kanapeczek, które były później podpiekane. Dzieci z ogromnym entuzjazmem samodzielnie przygotowywały kolorowe kanapki i sos na bazie pomidorów z dodatkiem ziół i przypraw.

W programie wakacyjnej zabawy nie zapominaliśmy o książkach i czasopismach znajdujących się w bibliotece. Dzieci chętnie sięgały do czasopism dla nich przeznaczonych, rozwiązywały rebusy i krzyżówki.

W czasie zajęć poznaliśmy wybrane legendy i podania polskie. Na podstawie treści tychże dzieci brały udział w konkursie wiedzy i plastycznym. Uczestnicy rywalizacji otrzymali słodkie upominki.

Dzieci chętnie brały udział w kursach na platformie e-learningowej www.fdn.pl/kursy/biblioteki o bezpiecznym korzystaniu z Internetu: „III - 3..2..1.. Internet!” i „W Sieci”. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa karaoke.

Choć tegoroczny program „WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ” jest już za nami serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do Biblioteki w Izdebnie. W końcu wakacje nadal trwają….

Filia 3 | Poniedziałek, 23 Lipca 2012, 19:53:51