Joanna Siedlecka o losach pisarzy w PRL-u

W Bibliotece Publicznej w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki 17. 09 2012 r.  odbyło się spotkanie autorskie ze znaną pisarką Joanną Siedlecką – eseistką, autorką   biografii o polskich pisarzach takich jak :” Jaśnie panicz”, „Czarny ptasior”, ”Machatma Witkac”, „Pan od poezji”. Tematem spotkania  było życie literackie w czasach PRL-u, losy pisarzy represjonowanych i lansowanych.  Licznie przybyłe grono zainteresowanych  wysłuchało  opowieści o czasach w których jednym pisarzom władza pozwalała żyć i tworzyć w imię  idei, a innych „niepokornych” skazywała  na   twórczy niebyt, co wiązało się z brakiem środków do życia oraz nieznajomością ich twórczości przez czytelników. Skazani byli na emigrację, lub nędzne życie w kraju.   Zapoznała zebranych z losami bohaterów „Obławy”, odsłaniając  nieznane fakty z  ich życia oraz opowiedziała o żmudnej pracy  pozyskiwania informacji  na ich temat.   Podzieliła się swoją wiedzą  o  Stanisławie Rembeku , którego  twórczości  w czasach PRL-u   nie wydawano.  Spotkanie  z pewnością przyczyniło  się do pogłębienia wiedzy  i zainspirowało do zapoznania  się z twórczością  literacką  bohaterów „ Obławy” oraz innych książek z tego okresu.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Biblioteka główna | Piątek, 21 Września 2012, 08:29:51