"Co Nowego w Bibliotece" w Radiu Bogoria!

We wtorek w Radiu Bogoria Magdalena Żerek opowiedziała o książkach, które warto wypożyczyć w naszej bibliotece.

W Oddziale dla Dzieci czekają na Was laureatki konkursu Książka Roku 2016 w kategorii literackiej. Konkurs jest organizowany przez Polską Sekcję IBBY. Są to „Rutka” Joanny Fabickiej oraz „Klątwa dziewiątych urodzin” Marcina Szczygielskiego.

Obie książki odstawiamy na półki w Oddziale dla Dzieci na ul. Spółdzielczej 9 i zachęcamy do ich wypożyczania oraz rezerwowania. Podobnie, na półkę w Oddziale dla Dorosłych i Młodzieży odstawiamy historię opowiedzianą przez Magdalenę Kicińską – „Pani Stefa”. Jest to piękna opowieść o kobiecie, która żyła w cieniu Janusza Korczaka i być może dlatego została nieco zapomniana. O Stefanii Wilczyńskiej nie powinno się nigdy mówić tylko jako o pomocnicy Janusza Korczaka. Jak pokazuje to Magdalena Kicińska, bez niej warszawski Dom Sierot przy ulicy Krochmalnej nigdy nie mógłby istnieć. Ale istniał i był świadectwem tego, że jeden człowiek może obdarować wszystkim, co ma najlepsze, nawet w najtrudniejszych czasach.

Z tym przesłaniem wchodzimy w nowy rok. Życzymy Wam, abyście codziennie doświadczali takiego bezinteresownego dobra.

„Co Nowego w Bibliotece”
Radio Bogoria
każdy wtorek o godzinie 15.30.

Do zobaczenia na antenie Radia Bogoria i w bibliotece!

Czwartek, 05 Stycznia 2017, 11:14:35