Pierwsze w tym roku i wyjątkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Pawilonie Kultury!

Za nami pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Pawilonie Kultury. Rozmawiałyśmy o książce - "Światu nie mamy czego zazdrościć. Zwyczajne losy mieszkańców Korei Północnej" Barbary Demick. Książka jest wstrząsającym zapisem losów 6 bohaterów - uciekinierów z Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Jej lektura nie pozostawia nikogo obojętnym, można powiedzieć, że zmienia nasze widzenie rzeczywistości. Była okazją do rozmów o kulcie jednostki, dyktaturze, propagandzie, wszechobecnym głodzie, obozach pracy, maksymalnym ograniczeniu wolności społeczeństwa (włącznie z określeniem dopuszczalnej długości włosów w cm!) i łamaniu praw człowieka. Obejrzałyśmy również fragmenty wymownego filmu Andrzeja Fidyka pt. "Defilada", który doskonale uzupełniał wiedzę przyswojoną z książki.

Styczniowe spotkanie klubu było wyjątkowe, a to za sprawą Pani Eweliny Karpacz-Oboładze, dziennikarki Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, która przysłuchiwała się naszej rozmowie, pracując nad reportażem o bibliotekach i Dyskusyjnych Klubach Książki. Niedługo będzie można posłuchać nas na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

Filia 2 | Niedziela, 22 Stycznia 2017, 20:54:22