Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu

27 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu. W naszej bibliotece we wtorek zostało zorganizowane spotkanie, które poprowadziły edukatorki z Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej - Edyta Gula i Ewa Dyngosz.

Podczas spotkania młodzież licealna obejrzała film - "Pamiętnik Rutki Laskiej" oraz miała możliwość wysłuchania świadectwa świadka historii - prof. Tomasza Prota, członka Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu.

Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy wysłuchać tego świadectwa. Dzięki edukatorom Instytutu Pamięci Narodowej i świadkom historii, którzy opowiadają o swoich losach, pamięć o ofiarach Holocaustu zostanie zachowana. Ich historie stają się też przestrogą przed nienawiścią, rasizmem i uprzedzeniami.

Biblioteka główna | Piątek, 27 Stycznia 2017, 09:17:44