Elżbieta Ryl-Górska w Grodzisku Mazowieckim

Piękny głos, talent aktorski, uroda sceniczna oraz serdeczny kontakt z widzami to cechy, które wyróżniają Elżbietę Ryl-Górską, bohaterkę książki „Uśmiech Primadonny” Karoliny Prewęckiej i Pawła Świętoreckiego. W naszej bibliotece zorganizowaliśmy dwa spotkania, podczas których mogliśmy przekonać się, że opinie na temat artystki nie są przesadzone.

W Pawilonie Kultury i w grodziskim Centrum Kultury Elżbieta Ryl-Górska, Karolina Prewęcka i Paweł Świętorecki opowiadali o pracy nad książką oraz o swoich doświadczeniach związanych z teatrami operetkowymi i operowymi. Elżbieta Ryl-Górska mówiła o współpracy z Adą Sari, nauce śpiewu i o swojej pracy. Nie zabrakło również scenicznych anegdot, na przykład tych, które związane były ze współpracą z suflerami oraz wspólnych śpiewów, choćby arii z operetki „Wesoła wdówka” – „Usta milczą, dusza śpiewa”.

Dziękujemy bardzo za miłe spotkanie. Więcej opowieści o Elżbiecie Ryl-Górskiej znajdziecie w książce „Uśmiech Primadonny”, którą będzie można wypożyczyć w naszej bibliotece.

Biblioteka główna | Filia 2 | Piątek, 27 Stycznia 2017, 12:54:58