Dni Bezpiecznego Internetu w grodziskich szkołach!

W Grodzisku Mazowieckim rozszerzyliśmy formułę Dnia Bezpiecznego Internetu, co pozwala nam mówić o Dniach Bezpiecznego Internetu. W tym roku do podejmowanych przez nas działań włączeni zostali przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej z Grodziska Mazowieckiego. Przez ostatnie tygodnie spotykaliśmy się i szukaliśmy najlepszych pomysłów na dotarcie do młodych ludzi z problematyką bezpieczeństwa w sieci. Dzięki naszym staraniom wraz z Burmistrzem Grodziska Mazowieckiego mogliśmy zaprosić na Dzień Bezpiecznego Internetu, który rozpoczął się już 6 lutego, a skończył się 8 lutego dużą uroczystością w sali widowiskowej grodziskiego Centrum Kultury.

6 lutego zostaliśmy zaproszeni do Gimnazjum nr 3 w Grodzisku Mazowieckim, gdzie organizowane były happeningi, które miały na celu przybliżyć tematykę bezpieczeństwa w sieci i pokazać uczniom, że życie poza siecią internetową też jest możliwe.

Przez kilka tygodni pracowaliśmy z Młodzieżową Radą Miejską nad happeningiem, który został zorganizowany w grodziskich szkołach 7 lutego. Dzięki naszym pomysłom i pracy Macieja Ostaszkiewicza powstała naklejka z kodem QR, który przekierowuje do strony internetowej www.bibliotekawsieci.pl Znajdują się tam informacje na temat Dnia Bezpiecznego Internetu oraz wiadomości dotyczące 8 lutego, a więc inauguracji DBI w Grodzisku Mazowieckim. Naklejki rozdawane były w szkołach gimnazjalnych, średnich i zawodowych we wtorek 7 lutego. Towarzyszyły temu gry i zabawy odnoszące się swoją tematyką do problemu bezpieczeństwa w sieci.

Więcej Informacji: www.bibliotekawsieci.pl!

Biblioteka główna | Czwartek, 09 Lutego 2017, 00:39:07