Internet bezpieczny dla dzieci!

Jak internet widzą dzieci, które dopiero zaczynają z niego korzystać lub nigdy jeszcze do niego nie wchodziły?

Dzień Bezpiecznego Internetu świętowaliśmy również na zajęciach z najmłodszymi czytelnikami biblioteki. Przeczytaliśmy im książkę Philippa de Kemmetera „Tata w sieci”. Rozmawialiśmy o bezpiecznym korzystaniu z internetu, o życzliwości jego użytkowników i internetowych uzależnieniach. Magdalena Żerek wyznaczyła małym uczestnikom zajęć zadanie. Mieli poprosić swoich najbliższych o odłożenie urządzeń mobilnych, o wyłączenie komputerów oraz laptopów i o rozmowę.

W części plastycznej spotkania dzieci miały stworzyć emotikonę, która wyrażałaby pozytywne emocje. Miała ona stanowić prezent dla ukochanej osoby. Uczyliśmy się więc wyrażania opinii i emocji bez hejtowania!

Biblioteka główna | Czwartek, 09 Lutego 2017, 21:02:16