< >
Zadzwoń lub napisz do nas!
22 120 29 00

 

Aktualności i wydarzenia

Filtruj aktualności: Zobacz wszystkie
Urodziny Reksia w Oddziale dla Dzieci!
Podczas kolejnych zajęć Głośnego Czytania zaprosiliśmy rodziców do wspominania przeszłości, a dzieci do poznawania opowieści i bohaterów, znanych rodzicom z ich dzieciństwa.
 
Na Głośnym Czytaniu świętowaliśmy urodziny Reksia. Pewnie trudno Wam w to uwierzyć, ale Reksio ma już 50 lat. Jest czworonogim bohaterem bardzo popularnej kreskówki. Powstawała ona w latach 1967-1990 w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Przez 23 lata zostało zrealizowanych 65 filmów animowanych, w których wystąpił Reksio. 18 z nich stworzył sam Lechosław Marszałek, który był autorem większości scenariuszy. Pomysł kreskówki pojawił się w momencie, kiedy Lechosław Marszałek zrezygnował z udziału w tworzeniu filmów o Bolku i Lolku. Artysta zainspirowany został zachowaniami swojej suczki, ostrowłosej terierki, Troli. Dzięki tej motywacji w 1967 roku został zrealizowany film animowany, zatytułowany "Reksio poliglota". Film można uznać za początek popularnej i cieszącej kolejne pokolenia widzów kreskówki*.
 
Na zajęciach dzieci poznały jedną przygodę tytułowego bohatera z ksiażki "Reksio. Dobranocka wszech czasów". Następnie wzięły udział w zajęciach plastycznych, na których wykonały urodzinowe pozdrowienia dla Reksia.
 
 
 
 
 
 
 
 
* Więcej informacji o historii Reksia znajdziesz na stronie Reksio. Fundacja im. Heleny i Lechosława Marszałków!
Biblioteka główna | Czwartek, 30 Marca 2017, 10:23:24