Relacja z konkursu wiedzy pt. „Piętnastolecie Konstytucji w oczach gimnazjalistów”

9.11.2012 roku miało miejsce wyjątkowe wydarzenie.

Z okazji piętnastej rocznicy uchwalenia

KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

z dnia 2 kwietnia 1997 r. Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki była organizatorem konkursu wiedzy pt. „Piętnastolecie Konstytucji w oczach gimnazjalistów”.

Konkurs wiedzy przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu grodziskiego.

Do udziału przystąpiło 34 uczniów z 9 gimnazjów.

Finał w formie testu wiedzy z konstytucyjnych zasad ustroju Rzeczypospolitej Polskiej  nadzorowany był przez komisję w składzie:

1.    Dorota Olejnik – Dyrektor Biblioteki Publicznej – przewodnicząca komisji

2.    Maria Napiontek – ekspert z Kancelarii Sejmu

3.    Monika Srzednicka-Raczkowska – ekspert z Kancelarii Sejmu

Po rozwiązaniu testu, młodzież została zaproszona na lekcję biblioteczną prowadzoną przez Marię Zdrojewską, następnie na sali kinowej wraz z zaproszonymi gośćmi ze szkół gimnazjalnych i licealnych zaprezentowano film Tomasza Bagińskiego pt. Historia Polski.

Wspaniałym momentem było wręczenie nagród finalistom konkursu.

Jak dowiedzieliśmy się od komisji, poziom był imponujący, eksperci z Sejmu byli pod wielkim wrażeniem wiedzy gimnazjalistów.

I miejsce zajęła Magdalena Kobus z Gimnazjum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaktorowie.  W nagrodę otrzymała cyfrowy aparat fotograficzny ufundowany przez Marszałek Sejmu Ewę Kopacz

II miejsce zajął Tomasz Wieczorek z Gimnazjum z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Baranowie– e-czytnik

III miejsce zajął Bartosz Tulej z Gimnazjum nr 3 im. Leonida Teligi w Grodzisku Mazowieckim. Nagroda – odtwarzacz mp3. Nagroda ufundowana przez Kancelarię Sejmu.

Po wręczeniu nagród,  pracownicy Wszechnicy przeprowadzili zgromadzonych gości w wirtualnej wycieczce po gabinetach i korytarzach sejmowych oraz w niezwykle ciekawy sposób objaśnili procedury legislacyjne.

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki pragnie bardzo podziękować szkołom i nauczycielom za przygotowanie uczniów do testu, Bibliotekom z Powiatu grodziskiego za pomoc merytoryczną i wsparcie organizacyjne. A wszystkim laureatom i finalistom konkursu gratulujemy wiedzy i zdobytych nagród.

Zapraszamy do galerii na stronie i na Facebooku

Biblioteka główna | Poniedziałek, 12 Listopada 2012, 11:18:19