< >
Zadzwoń lub napisz do nas!
22 120 29 00

 

Aktualności i wydarzenia

Filtruj aktualności: Zobacz wszystkie
Strefa Aktywnego Seniora

Strefa Aktywnego Seniora w Grodzisku Mazowieckim to projekt kierowany do seniorów zamieszkałych na terenie Grodziska Mazowieckiego, organizowany przez Burmistrza Grodziska Mazowieckiego - Grzegorza Benedykcińskiego. Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki włącza się w realizację działań w ramach projektu Strefa Aktywnego Seniora, poprzez koordynowanie projektu oraz prowadzenie wybranych zajęć projektowych.

Oficjalne otwarcie Strefy Aktywnego Seniora odbyło się 10 lutego w sali widowiskowej Centrum Kultury. Zajęcia pierwszej edycji Strefy Aktywnego Seniora rozpoczęły się 1 marca i trwają do 30 czerwca br.

Głównym celem projektu są zaktywizowanie i integracja mieszkańców gminy Grodzisk Mazowiecki w wieku 60 plus. Jesteśmy już na półmetku wspólnych warsztatów, zajęć i wyjazdów. Cieszymy się, że spotkania w ramach projektu są dla Państwa ważne i stają sie początkiem nowych znajomości.

Zachęcamy Państwa do zapoznania sie z naszą ofertą ujętą w folderze znajdującym się w Bibliotece. Zapraszamy do zapisywania się na zajęcia telefonicznie (22)734-79-08, mailowo: m.gozdzikowska@biblioteka.grodzisk.pl lub osobiście w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk na ul. Spółdzielczej 9.

Projekt ten cieszy sie dużym powodzeniem, dlatego pragniemy uwzględnić Państwa potrzeby przy tworzeniu oferty zajęć na II edycję Strefy Aktywnego Seniora.


Prosimy o przyjście do Biblioteki w czasie godzin otwarcia i wypełnienie ankiet pokazujących Państwa preferencje co do rodzaju zajęć czy proponowanych wyjazdów. Szanujemy Państwa zdanie dlatego liczymy na Państwa aktywność i szczerość.

Strefa Aktywnego Seniora wspierana jest również przez jednostki gminne. Centrum Kultury z pewnym sukcesem organizuje dla Państwa seanse filmowe w cyklu "Kino dla seniora" oraz cykliczne koncerty "Gdzie są gwiazdy z tamtych lat...". Willa Radogoszcz pokazuje Państwu historię miasta poprzez cykliczne spacery historyczne oraz organizuje dla Państwa wspólne wyjazdy. Poczekalnia PKP bawi się Państwem podczas niedzielnych potańcówek zwanych Fajfami oraz zaprasza do grodziskiego klubu podróżnika. Spotkania z podróżnikami przeniosą Państwa do niepoznanych dotąd zakątków Polski i nie tylko. Ośrodek Sportu i Rekreacji zapewnia Państwu kompetentnych i doświadczonych fizjoterapeutów podczas zajęć  ruchomych.

Więcej informacji na temat projektu oraz  zapisów na zajęcia warsztatowe udziela - koordynator projektu Mariola Goździkowska, (22) 734 79 08
Informacja oraz zapisy na wyjazdy - Poczekalnia PKP, (22) 463-46-34
Wejściówki na koncerty i seanse kinowe - kasa kina: (22) 734 79 00

 

Biblioteka główna | Czwartek, 04 Maja 2017, 13:18:24