< >
Zadzwoń lub napisz do nas!
22 120 29 00

 

Aktualności i wydarzenia

Filtruj aktualności: Zobacz wszystkie
Jeszcze więcej dobrej literatury na Czytaku!

Udostępniamy zaktualizowaną listę książek, które możecie słuchać na Czytaku!

Dzięki nawiązanej współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” przystąpiliśmy do projektu pt. ”Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących-edycja 2015” i pozyskaliśmy urządzenie CZYTAK Plus wraz z dostępem do książek w formacie mówionym.

Jesteśmy dumni, że przyjemność poznawania literatury polskiej i światowej  jest teraz także dostępna dla osób, które nie miały komfortowego dostępu do drukowanych zasobów biblioteki. Nasza placówka przełamuje tym samym bariery, upowszechniamy kulturę wśród osób dotkniętych problemami ze wzrokiem.

CZYTAK Plus jest urządzeniem prostym w obsłudze. Cechuje się dużą, wyraźną klawiaturą, jest przenośny, lekki, posiada zasilacz do ładowania oraz kartę pamięci, na której zapisuje się książki w formacie specjalnie przeznaczonym do odtwarzania na CZYTAKU. Teksy czytane są przez lektorów, możliwa jest regulacja głośności. Urządzenie można wypożyczać od 1.04.2016r. w Bibliotece przy ul. Spółdzielczej 9. Szczegółowy regulamin oraz oferta książek jest dostępna na stronie Biblioteki oraz we wszystkich jej agendach.  

Oferujemy różnorodną literaturę – dla dzieci i dorosłych – m. in. baśnie, reportaże, eseje, książki podróżnicze, przyrodnicze, powieści kryminalne, obyczajowe, autobiografie, biografie. Aktualnie dostępnych jest ponad 1100 pozycji, wkrótce pojawią się nowe. 

Serdecznie prosimy o rozpowszechnianie informacji o poszerzonym dostępie do książek w tej specyficznej formie!

Tu można obejrzeć KATALOG książek dostępnych na urządzeniu Czytak.

Biblioteka główna | Filia 1 | Filia 2 | Filia 3 | Poniedziałek, 29 Maja 2017, 10:33:29