Dzieci z Lewkowca na Głośnym Czytaniu!

W środę zakończyliśmy kolejny sezon zajęć Głośnego Czytania. Czytaliśmy „Dzieci z Lewkowca” Donaty Dominik-Sawickiej. Rozmawialiśmy również o swoich planach wakacyjnych, do czego inspiracją stały się książki Germano Zullo & Albertine – „W górach” i „Nad morzem”. Oczywiście wakacje można też spędzać w mieście, dlatego mali czytelnicy naszej biblioteki poznali „Tajemnicze miasto” Rity Kaczmarskiej. Dzieci układały niesamowite miejskie przestrzenie, świetnie się przy tym bawiąc.

W części plastycznej zajęć wykonaliśmy kartki z wpisami wszystkich przyjaciół z Głośnego Czytania. Kartki zabierzemy na wakacyjne wycieczki. Wszystkie dzieci, które brały udział w zajęciach w tym roku szkolnym, otrzymały też biblioteczne upominki. Na koniec zorganizowaliśmy warsztaty robienia bransoletek.

Bardzo dziękujemy małym czytelnikom biblioteki i ich rodzicom za to, że uczestniczyli w naszych zajęciach. Na kolejne zapraszamy we wrześniu!

Biblioteka główna | Czwartek, 22 Czerwca 2017, 11:00:06