Narodowe Czytanie z biblioteką!

W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania jest „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Zachęcamy do wspólnego czytania! Przygotujcie wybrane fragmenty dramatu, zainscenizujcie ulubioną jego część, skorzystajcie z naszych propozycji lub po prostu, przyjdźcie posłuchać wystąpień zaproszonych gości!

Spotykamy się 2 września 2017 r., w godz. 13.00-14.30

w Parku im. hr Skarbków.

Patronatem honorowym wydarzenie objęła Para Prezydencka.

Polacy wybrali „Wesele” w internetowym głosowaniu. Prezydent, Andrzej Duda, ogłaszając wyniki tego głosowania, powiedział: „(…) warto po raz kolejny, mam nadzieję – bo jestem przekonany, że każdy już czytał w swoim życiu Wesele ‒ tę piękną pozycję naszej literatury przeczytać. Przeczytać ją razem, przypomnieć sobie te niezwykle ważne dla naszej historii, dla naszej kultury, dla właśnie fundamentów tego, co nazywamy polskością, te niezwykle ciekawe wersy dramatu, arcydramatu Stanisława Wyspiańskiego”.

Więcej informacji na temat Narodowego Czytania znajdziecie na stronie Prezydenta RP.

Biblioteka główna | Filia 1 | Filia 2 | Filia 3 | Piątek, 18 Sierpnia 2017, 15:31:16