Bezpłatne warsztaty umiejętności wychowawczych!

Uprzejmie informujemy, że Gmina Grodzisk Mazowiecki rozpoczyna dla swoich mieszkańców realizację bezpłatnych warsztatów umiejętności wychowawczych przeznaczonych dla rodziców i wychowawców według programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, rekomendowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.

1.     Warsztaty „Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły, Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały” to cykl 10 spotkań, które uczą umiejętności otwartego porozumiewania się w rodzinie, budowania więzi i relacji w duchu podmiotowości i dialogu.

2. „Rodzeństwo bez rywalizacji” to warsztat przeznaczony dla rodziców, którzy chcą w świadomy sposób wspierać proces budowania opartych na więzi i szacunku relacji między dziećmi (rodzeństwem, rówieśnikami, kuzynami). Zawartość merytoryczna kursu obejmuje m.in.:

- jak radzić sobie z rywalizacją i zazdrością między dziećmi?;

- jak reagować na kłótnie, bójki i spory?;

- co to znaczy być sprawiedliwym rodzicem?;

- jak wpierać komunikację między dziećmi?

Warsztat 1 „Jak słuchać….” rozpoczynamy 28 września 2017 r. w Pawilonie Kultury w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Westfala 3. Zajęcia będą odbywały się w czwartki w godz. 18.00 – 21.00.

Warsztat 2 „Rodzeństwo….” rozpoczynamy 29 września 2017 r. w Pawilonie Kultury w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Westfala 3. Zajęcia będą odbywały się w piątki w godz. 18.30 – 21.30.

Zapisy do grup warsztatowych prowadzi Iwona Chorek z Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodzisku Mazowieckim przy ul. 11 Listopada 33 tel. (22) 755-58-69 wew. 23 lub 720-909-218.

Filia 2 | Wtorek, 19 Września 2017, 21:01:39