Spotkanie z Filipem Springerem w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki!

„Pisanie jest przyjemne, nie sprawia mi problemu. Jeśli mam dobry, nienaciągnięty plan, to po prostu siadam i piszę. Kiedy mam słabszy dzień, odpuszczam, idę na kawę lub piwo ze znajomymi i następnego dnia już lepiej mi idzie”*

Filip Springer

Zapraszamy na spotkanie z Filipem Springerem, pisarzem, fotoreporterem i reportażystą.

Spotkanie odbędzie się 9 listopada, o godz. 18.00

w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki

przy ul. Spółdzielczej 9.

Wstęp wolny!

Filip Springer urodził się w 1982 roku. Jest absolwentem Międzynarodowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To również stypendysta programu "Młoda Polska" Narodowego Centrum Kultury. Debiutował „Miedzianką. Historią znikania”. Książka znalazła się w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, a także w finale Nagrody Literackiej Nike. Była też nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia 2012. Kolejne książki pisarza to: „Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL”, „Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach”, „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni”, „13 pięter”, „Księga zachwytów”, „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”.

*Fragment pochodzi z książki Agaty Napiórskiej „Jak oni pracują? Rozmowy o pracy, pasji i codziennych sprawach polskich twórców”, W.A.B., Warszawa 2016, s. 502.

Biblioteka główna | Niedziela, 29 Października 2017, 21:37:27