Wędrówki Szlakiem roślin

Nasza Biblioteka bierze udział w projekcie ”Wędrówki Szlakiem roślin”, prowadzonym przez Fundację Edukacji Międzykulturowej.

Skąd się bierze olej palmowy i jakie są globalne skutki spożywania produktów, których jest składnikiem, jak kawa pokonała drogę z Afryki do Ameryki Południowej i dlaczego uważa się, że głównym pożywieniem większości ludzi na świecie jest ryż?

Na te i inne pytania o pochodzeniu i wędrówce roślin, takich jak kukurydza, pomidory, ziemniaki, kapusta, len, pomarańcze, ryż, herbata, kawa, kakaowiec, palma olejowa i pszenica postaramy się odpowiedzieć podczas lekcji bibliotecznych oraz w czasie organizowanych przez bibliotekę wydarzeń.

Projekt „Wędrówki szlakiem roślin” jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Partnerami projektu są także: Gminna Biblioteka Publiczna w Brochowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Olszance - Filia Próchenki, Gminna Biblioteka Publiczna w Raszynie, Gminna Biblioteka Publiczna im. M. Dąbrowskiej w Komorowie, Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice, Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn, Biblioteka Publiczna Gminy Kampinos, Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno.

Filia 2 | Czwartek, 02 Listopada 2017, 09:11:46