Zakończenie Projektu "Strategiczne kierunki zarządzania sobą"

Biblioteka Publiczna w Grodzisku Mazowieckim zorganizowała konferencję podsumowującą projekt „Strategiczne kierunki zarządzania sobą”. Projekt został zrealizowany wraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Grodzisku Mazowieckim i trwał od 01.06.2012 r. do 30.11 2012 r.  Skierowany był do osób nieaktywnych zawodowo w wieku od 50 do 64 lat zamieszkałych na terenie gminy. W ramach projektu zrealizowano wiele szkoleń i wykładów takich jak:

Zajęcia komputerowo – internetowe za które odpowiadała Pani Ewelina Pawłowska, szkolenia z kreatywnego myślenia i motywacji, które przeprowadziła Pani Paulina Rytelewska, pilotażowe zajęcia z Biblioterapii, które podjęła się poprowadzić Pani Maria Zdrojewska, zajęcia z dietetykiem Panią Renatą Kaniewską , instruktorem fitness Eustachym Szymańskim ze studia fitness Fit4U oraz kreatorem wizerunku Panią Anną Zajdel. Dodatkowo zorganizowano zajęcia z Panem Mecenasem Janem Morwińskim,  dotyczące prawa pracy i wynajdywania informacji prawnych w Internecie. Ostatnim spotkaniem było spotkanie z doradcą zawodowym Panią  Moniką Lisiewicz, która poprowadziła szkolenie z asertywności oraz wyszukania ofert pracy jak i możliwości samo zatrudnienia.

Szkolenia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jak podkreślali uczestnicy bardzo ważne dla nich było uświadomienie sobie jak ważny w obecnych czasach jest samorozwój, odkrycie w sobie pewności siebie, znalezienie w sobie potencjału, który później można wykorzystać w pracy. Znaczna ilość osób zgodnie stwierdziła, że wiele dla nich znaczy wyjście z domu i przebywanie wśród tej samej grupy wiekowej. Pomimo, że projekt został zakończony, Dyrektor Biblioteki już myśli o kolejnych podobnych inicjatywach, tak by od nowego roku prowadzić szkolenia komputerowe nie tylko dla seniorów , ale dla wszystkich którzy nie czują się pewnie w najnowszych technologiach. Obecny na konferencji Sekretarz Gminy Pan Jan Pazio stwierdził, że w obecnych dynamicznych czasach gdzie świat się szybko cyfryzuje, ważne jest aby uświadamiać potrzebującym mieszkańcom gdzie i jak wykorzystywać zasoby jakie oferuje nam Internet. Dlatego takie projekty jak te są bardzo potrzebne.

Jako koordynator Projektu chciałem bardzo podziękować trenerom projektu za ich zaangażowanie oraz samym uczestnikom za odwagę i pokazanie, że osoba 50+ w dzisiejszych czasach to osoba aktywna i chętna do udziału w tego typu działaniach.

Koordynator Projektu

Daniel Ćwierdziński

Zapraszamy do galerii

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Biblioteka główna | Poniedziałek, 03 Grudnia 2012, 16:16:02