Book Morning Library! | Dzień Dobry, Biblioteko! Odcinek 13

Book Morning Library! | Dzień Dobry, Biblioteko!

Tak oto narodziła się Morwanneg. Okrutna i bezwzględna czarownica z powieści Neila Gaimana „Gwiezdny pył” Wydawnictwo Mag.

Takie rzeczy tylko w naszej bibliotece!

Dziewczyny z Book Morning Library zapraszają Was do Krainy Czarów. Alternatywnej przestrzeni, która znajduje się poza Murem, z powieści „Gwiezdny pył” Neila Gaimana. Ze względu na charakter programu, połączyły książkę z jej ekranizacją. Zorganizowały więc spotkanie filmowo-literackie. W filmie pojawiają się Charlie Cox, Robert De Niro, Sienna Miller czy Michelle Pfeiffer. To właśnie Michelle Pfeiffer odgrywa rolę Lamii, najpotężniejszej czarownicy, w książce nazywanej królową czarownic. W opowieści Neila Gaimana ta mroczna i podstępna postać ma na imię Morwanneg. Jej imię znaczy „morska fala”. Morwanneg w powieści ma czarne włosy i jeszcze czarniejszy charakter. Czarną suknię, łachmany zmienia, nagle na czerwone odzienie, by w ten sposób pokazać, że przygotowuje się do realizacji zadania, jakim jest porwanie gwiazdy Yvaine, która nagle zleciała na Ziemię i stała się obiektem pożądania wielu książkowych bohaterów. Czarownice, bo jest ich w powieści więcej, muszą zdobyć serce Yvaine, żeby zachować wieczną młodość. Czy im się to udaje? Tego nie zdradzimy. W jaki sposób zakończyła się ta historia, dowiecie się, kiedy tylko przeczytacie lub obejrzycie „Gwiezdny pył”.

Morwanneg wystąpiła w programie Book Morning Library! Z Olgą Przeszło rozmawiały o tym, ile jest w człowieku dobra i zła, jak duże znaczenie ma starzenie się i jak wielką moc sprawczą ma dążenie do władzy.

Za makeup i charakteryzację w programie zadbała Patrycja Begier. Bardzo dziękujemy za pomoc w realizacji programu!

Młodzi w instytucji kultury. W każdej instytucji kultury znajdzie się miejsce dla młodzieży. Trzeba tylko dać jej przestrzeń do działania. Taką przestrzeń tworzymy w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Zwłaszcza zaś w programie Book Morning Library!

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizowany wspólnie ze Stowarzyszenie Europa i My.

Biblioteka główna | Środa, 08 Listopada 2017, 15:33:25