Mikołajkowe Spotkanie z Dorotą Gellner i rozstrzygnięcie dwóch konkursów bibliotecznych.

Dnia 5 grudnia  2012 r. w naszej Bibliotece odbyło się „Mikołajkowe Spotkanie z Dorotą Gellner” połączone z rozstrzygnięciem dwóch konkursów. Pani Dorota Gellner, znana autorka książek dla dzieci, zachęcała  zgromadzonych Gości do wspólnej zabawy przy Jej znanych wierszykach  i  piosenkach z  najnowszej publikacji „Muzyczne rękawiczki” .

Podczas spotkania nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom  konkursów. W konkursie  plastycznym pt.”Magiczne Święta Bożego Narodzenia” zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci oceniono prace 35 dzieci ze: Szkoły Podstawowej nr 1 z Grodziska Mazowieckiego, Szkoły Podstawowej z Adamowizny i Przedszkola nr 4 im.Króla Maciusia Pierwszego z Grodziska Mazowieckiego. Nagrodzono prace 10 dzieci i przyznano 25 wyróżnień. Dzieci otrzymały książki Pani D.Gellner „Muzyczne rękawiczki” i słodkie upominki. Pod koniec spotkania odwiedził nas Miły Gość, św. Mikołaj z ogromnym workiem słodkich upominków. Dzieci również przygotowały niespodzianki dla Wszystkich – pięknie zaśpiewane piosenki. Istniała możliwość zakupu książek Pani D. Gellner,  autorka chętnie  dokonywała indywidualnych dedykacji.

Rozstrzygnięcie drugiego z konkursów nastąpiło przed uroczystą galą w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki – Wypożyczalni dla Dorosłych. W konkursie czytelniczym „Legendy warszawskie” zorganizowanym przez Filię nr 3 w Izdebnie Kościelnym  wzięło udział  pięcioro reprezentantów Szkół Podstawowych naszego powiatu. Poziom wiedzy na temat treści 8 legend  był bardzo wysoki i wyrównany, o III lokatę rozegrano dogrywkę. I miejsce zdobyła Katarzyna Nowakowska z Zespołu Szkół  w Bożej Woli,  na II miejscu uplasowała się Liliana Róża Korczyńska ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 23  w Grodzisku Mazowieckim, III miejsce zajęła Amelia Jaślikowska z Zespołu Szkół w Kaskach. Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Jasińska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Mazowieckim i Adam Karasek ze Szkoły Podstawowej w Izdebnie Kościelnym. Dzieci otrzymały nagrody książkowe i słodkie upominki.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom ze szkół i opiekunom z przedszkola za zaangażowanie w przygotowaniu dzieci do konkursów i występów.

Zapraszamy do Galerii

Biblioteka główna | Filia 3 | Piątek, 07 Grudnia 2012, 09:32:17