Zobacz Cukrzycę! - dwa spotkania w bibliotece!

Nie jest chyba przesadne stwierdzenie, że żyjemy dzisiaj w czasach epidemii cukrzycy. W naszym kraju choruje na nią 2,7 miliona osób. Z czego około 550 tysięcy nie jest świadoma swojej choroby. Epidemiolodzy twierdzą, że winę za te statystyki ponoszą siedzący tryb życia, nadmiar spożywania przetworzonego pożywienia i starzenie się społeczeństw. Dlatego tak istotne jest organizowanie spotkań, podczas których wyjaśnia się problematykę cukrzycy i innych chorób cywilizacyjnych.

Na spotkanie „Zobacz cukrzycę”, 20 listopada 2017 r., zaprosiliśmy seniorów do Kawiarenki Seniora. Uczestnicy Strefy Aktywnego Seniora spotkali się w sali konferencyjnej przy ul. Spółdzielczej 9 o godzinie 10.00. Drugie spotkanie odbyło się tego samego dnia, o godzinie 15.00 w naszej Filii nr 2, a więc w Pawilonie Kultury przy ul. Westfala 3. Wzięli w nim udział seniorzy z Osiedlowego Klubu „Kopernik”. Uczestnicy prelekcji zdobywali wiedzę na temat cukrzycy i zdrowego stylu życia. Otrzymali również materiały edukacyjne, dzięki którym będą mogli utrwalić zdobyte informacje.

Dziękujemy za miłe spotkanie!

Biblioteka główna | Filia 2 | Poniedziałek, 27 Listopada 2017, 18:38:34